АЛЬТЕРНАТИВНА ЕНЕРГЕТИКА
Коли ми кажемо про систему електропостачання на основі альтернативних джерел енергії, слід задуматися і про якість електроенергії. Чи відповідає електроенергія, вироблена сонячними батареями або вітрогенераторами, національним та міжнародним стандартам.
Австралія - сонячний материк, де основна маса населення живе на берегах океану або в річкових районах. У цій країні багато невеликих населених пунктів або індивідуальних господарств, які знаходяться далеко один від одного. Спільним для них є те, що всім їм потрібна електрика. Але система енергопостачання Австралії не завжди працює безперебійно, особливо у віддалених районах. А це спричиняє зростання соціальної напруги.
Телігульска вітрова електростанція, що на Миколаївщині, Україна збільшить свою потужність більше ніж у чотири рази. Цей об’єкт альтернативної енергетики успішно експлуатується з травня 2023 року. Наразі потужність вітрової електростанції сягає 114 МВт, яка генерується 19 вітровими генераторами Vestas EnVentus V162 по 6 МВт кожний.
Чорнобильська зона відчуження сильно приваблює компанії, що працюють у сфері альтернативної енергетики. Наприклад, тільки в 2017 році 39 компаній з Китаю, Німеччини, Ірландії, Данії, Австрії, Болгарії, Білорусі та України виявили бажання побудувати сонячну електростанцію в зоні відчуження. Символічно, що зона Чорнобильської АЕС отримуватиме відновлювану, екологічно чисту енергію. Символічно й те, що змучена, забруднена радіацією українська земля використовується у цілком легальних схемах збагачення деяких людей під виглядом турботи про довкілля.
Перша геотермальна електростанція потужністю 48 МВт на південноамериканському континенті введена в експлуатацію в районі вулкана Огліаге, неподалік міста Антофагаста, Чилі. Загальне річне виробництво енергії становитиме 340 ГВт·год, що забезпечить енергією понад 160 тисяч домогосподарств. Робота Cerro Pabellon забезпечить енергією північні регіони Чилі.